Etik Kurallar

RE/MAX HİZMET TAAHHÜTÜ

1) Gayrimenkulünüzün satış eylem planı kapsamında:

– gayrimenkulünüzün en etkili ortamlarda tanıtımının yapılması

– gayrimenkulünüzün veri tabanımızdaki uygun alıcılara ve gayrimenkulünüzle ilgili soru soran alıcı adaylarına tanıtılması

– gayrimenkulünüzün internette, sosyal ağlarda ve şirketimizde sürekli olarak tanıtılması

 2) Fiyat Tayini:  gayrimenkulünüzün tüm özelliklerinin ortaya koyulduğu ve bölgedeki, benzer özelliklere sahip tüm diğer satılık emsallerle kıyaslamasının yapıldığı kapsamlı bir Pazar araştırması düzenlenecektir. Ayrıca, gayrimenkulünüzü özellikleri son dönemde satılmış diğer emsallerinkilerle de kıyaslanacaktır. Bu çalışma, rekabetçi olabilmek için gayrimenkulünüzü piyasaya hangi fiyattan çıkarmanız gerektiğini size net bir biçimde göstermelidir.

 3)  Gayrimenkulünüzü (gerekiyorsa) satışa en iyi nasıl hazırlayabileceğiniz konusunda danışmanlık.

  4) Uygunsa, gayrimenkulünüzün bütün olumlu özelliklerini yansıtır şekilde fotoğraf veya video çekimi yapılması.. Böylece alıcıların gayrimenkulünüzü ziyaret etmeden önce görmesi sağlanır ve daha az rahatsız edilirsiniz.

 5) Satılık Tabelası veya tabelaları ile gayrimenkulünüzün satılık olduğunun duyurulması. Tabela, günün 24 saati işlevini gören, etkili bir satış aracıdır.

 6) Alıcılarla ilgili bilgilerin ve alıcıların gayrimenkulünüz hakkındaki görüşlerinin kaydedileceği basit bir form olan ev gösterme formu sayesinde ziyaretlerin kontrol altında tutulması. Böylece alıcı adaylarının mülkünüzle ilgili görüşlerinden haberdar olacaksınız.

 7) Gayrimenkulünüzün ofisimdeki satış ekibime, RE/MAX ’in diğer ofislerindeki meslektaşlarıma ve uygunsa diğer gayrimenkul şirketlerine ve rakip şirketlerde çalışan gayrimenkul danışmanlarına tanıtılması. Gayrimenkulünüze en uygun alıcı, bunlardan herhangi birinden gelebilir.

 8)  Gayrimenkulün üzün internette tanıtılması: REM/AX Türkiye’nin web sitesi alıcılar tarafından en sık ziyaret edilen sitelerden biridir. www.remax.com.tr üzerinden yaklaşık 15 000 satılık gayrimenkule erişmek mümkündür.

9) Alıcıya finansman konusunda yardımcı olunması: Gerekiyorsa alıcıya finansman olanakları konusunda yardımcı olabiliyoruz. Finansman, genellikle alıcının gayrimenkulü satın alıp alamayacağının belirleyicisi olmaktadır.

10) Gayrimenkulünüzü satmak için yapılan bütün çalışmalar hakkında düzenli olarak (her 4 haftada bir) gayrimenkulün satılması için yapılmış tüm faaliyetler alıcı ziyaretleri, tanıtım ve reklam çalışmaları, gayrimenkulünüzü görmüş olan alıcıların geri bildirimleri, vs. hakkında bilgiler içeren yazılı bir raporla bilgilendirilmeniz.

11) Gayrimenkulünüze gelen bütün tekliflerle ilgili işlemlerin yapılması, fiyat ve koşullar hakkındaki pazarlık sürecinin yönetilmesi. Aracı olarak üstlendiğimiz görev, teklif ve sözleşme süreçlerini kolaylaştırmaktadır.

Kısaca

  • Satış Eylem Planı
  • Doğru Fiyat Tayini
  • Doğru Danışmanlık
  • Fotoğraf ve Video Çekimi
  • Satılık Tabelası
  • Ziyaretlerin Kontrolü
  • Tanıtım
  • Finansman Konusunda Danışmanlık
  • Düzenli Raporlama